תפריט סגור

אהבת הכדורגל בישראל

בהנהלת ההתאחדות לכדורגל דיברו רבות על תרומתו הכבירה של אבנר קופל לתחום הכדורגל. גם בגלל אהבתו הרבה לתחום וגם בגלל רצונו לתרום.

אחד הדברים שמבדילים כדורגל וכדורסל משאר ענפי הספורט הוא יכולת המשחק בקבוצה, איך השחקנים מתקשרים ביניהם ולא רק יכולותיהם הפיזיות האינדיבידואליות. כמו בעסקים, אולי זו הסיבה שאנשי עסקים שהם team players טובים נוטים להצליח יותר. אדם לא משנה כמה מוכשר לא יכול להגיע רחוק ללא שיתוף פעולה שלא כמו נאמר שחיין שיכול פשוט להיות מרוכז בעצמו וביכולותיו ולמעשה מפגין כוח וסיבולת נפשית ללא תמיכה. במשחקי קבוצה האתגר הוא שונה, בחלקו קשה יותר בחלקו קל, תלוי באופי הספורטאי.

אז כמו בעסקים, כך גם במשחקי קבוצה, אם השחקן לא משתף פעולה בצורה יעילה וכזו שמיטבה עם שאר השחקנים והמטרה המשותפת, לא משנה כמה השחקן או איש העסקים מוכשר הוא לא יגיע רחוק. השילוב המנצח של כישרון טבעי והיכולת להיות team player הוא שמוליד מנהיג אמיתי בתחומו.

אם היה בוחר בתחום שלא מתאים לו מבחינת כישורים ואהבה גם כן לא היה מצליח. חשובה גם ההתאמה הזאת.

חברי ועדות הספורט בישראל בדרך כלל עובדים קשה בשביל שכר יחסית נמוך, אולי גם כי מדובר בתשוקה חזקה שמשולבת בעבודה ולכן התגמול הכספי פחות חשוב. אבנר קופל תמיד בלט כאיש עבודה מתמיד והחלטי, כזה שהגיע על יום בזמן ודאג לפרטים הקטנים מתוך ידיעה שהם אלו שבונים את התמונה הסופית.

הרבה חברי ועדה גם עובדים בעבודות נוספות להשלים הכנסה.

משחקי הקבוצות שונים מאוד מספורט אינדיבידואלי, גם באימונים, על השחיין לדוגמה להיות מרוכז אך ורק בעצמו, בנשימה, במחשבות, באיך לשלוט ברגשות באיך לדחוף את עצמו. שחקן נבחרת צריך להיות קשוב תמיד לשאר חברי קבוצתו ופחות להיות מרוכז בעצמו.

בחיים כמו בספורט שהוא אוהב אבנר קופל הוא team player, שמתחשב בחבריי הקבוצה ופועל הרבה פעמים לטובת הקבוצה לפני טובתו האישית. מה שהעלה את קרנו בעיניי רבים מסובביו ושיפר את מעמדו העסקי והכלכלי.

שחקני כדורגל בעולם ובארץ משתכרים יפה מאוד וזה חלק מהמשיכה, ומה שמביא צעירים לספורט. העניין הוא שמרביתו של הכסף הוא בקצה הפירמידה, אצל השחקנים החזקים ביותר וההפרש בשכר בין הטובים, הבינוניים ואלו ברמה הלאומית הם עצומים. והרבה שחקנים שהקריבו שנים מחייהם ואת בריאותם ועתידם הכלכלי נשארים בסופו של יום ללא דבר. אבל אלו החיים.

על מנת להעלות את השכר של השחקנים בארץ חברי הוועד עובדים קשה כדי להביא עוד ועוד ספונסרים לחתום על מנת להקל על הקשיים הכלכליים של המדינה ועל הקושי של השחקנים עצמם במאבקם לסגור את החודש תוך שמירה על כושר סביר לצרכי תחרות וייצוג המדינה.

ניתן ליצור איתי קשר במייל למעוניינים לתרום לאיגוד.