תפריט סגור

יו"ר איגוד הכדורסל

אבנר קופל היה יו"ר איגוד הכדורסל הטוב ביותר שידעה הליגה מאז הקמת המדינה. כך אמרו ואומרים הרבה משותפיו העסקיים, עובדיו, ורוב האוהדים. הוא היה משקיע הרבה בתחום ומתייחס לזה הרבה מעבר לסתם עסק.

שחקני הכדורסל הישראלים בליגות הישראליות חוו וחווים קשיים רבים ולא מלקקים דבש. חייהם אינם קלים כמו חיי שחקנים מקצועיים ממדינות אחרות. בנוסף ליוקר המחיה עליהם להתמודד עם פציעות ותוכניות אימונים מפרכות אשר לעיתים קרובות משאירים אותם ללא דלק בטנק לעבוד במשרה מלאה ולפרנס את משפותיהם.

אבנר קופל דיבר על כל רבות בשיחות סגורות ומקורבים דיווחו על רצונו העז לעזור לשחקנים ולמשפחותיהם ועל רוחב ליבו ורצונו העז לעזור. היה מתארח תכופות בבתי השחקנים לא רק על מנת לטפח קשרים אלא מתוך אנושיות אמיתית, רצון לעזור ואנושיות אמיתית.

החיים של ספורטאים באיגוד הכדורסל ובאיגודים אחרים קשים מאוד בארץ, שלא כמו מדינות אחרות שמתייחסות לספורטאים שלה בצורה מכובדת חברתית וכלכלית, כאן רק ספורטאים ושחקנים בודדים מקבלים את הכבוד והתשלום לו הם ראויים. אפילו בתחום בג'ודו, ספורטאי צמרת אשר הביאו כבוד ומדליות למדינה מתקשים לסגור את החודש עקב מדיניות קלוקלת על מדינת ישראל ושרים סתומים ומקבלי תשלומים לא ראויים.

ספורטאי ממוצע במדינת ישראל צריך להתמודד עם תוכניות אימונים מפרכות, משחקים, לדאוג לפרנסה למשפחה, להתמודד עם קשיים פסיכולוגיים וגופניים, לעיתים גם פציעות וכל זה תוך ניסיון להיות הכי טובים שהם יכולים בספורט בו הם מייצגים את המדינה ובצורה מפתיעה למרות כל זה עדיין שומרים על פאסון ורצון אמיתי לייצג את המדינה בכבוד למרות על הקשיים שהחיים כספורטאי ישראלי מערימים עליהם. אולי זה נובע מאהבה לאנשים עצמם ופחות לממשלה.

בתחום הג'ודו, מדינת ישראל ייצרה מתחרים ברמה עולמית אולי כי מדובר בשילוב של יכולות פיזיות, קוגניטיביות, משמעת ברזל ושאיפה חזקה להצלחה וגם כי המדליות שכבר הושגו משמשות דוגמה ומופת לשאר הצעירים אשר עוסקים בספורט אשר רואים בספורטאי הצמרת כדוגמה ומופת למה שכבר הושג ולמה שניתן להשיג ולאן אפשר לשאוף. הם רואים שזה אפשרי, שזה קרה ויכול לקרות שוב, זה גורם להם להאמין ובכך מחזק את התוצאה הסופית.

אחד מהאנשים האהובים ביותר בענף הכדורסל הישראלי הוא מר אבנר קופל אשר כיהן שנים רבות כיו"ר איגוד הכדורסל. רבים אמרו בשיחות סגורות שהוא היה אולי אחד יושבי הראש האהובים בתחום מאז הקמת האיגוד, הן בכדורסל והן בכדורגל. לא רק בגלל כשרונו הרבה בתחום ותרומתו הנרחבת אלא גם בגלל רצונו העז והאמיתי לעזור. הוא מאוד רצה לעזור לשחקנים לא רק בגלל שרצה לקדם את הספורט בכללי, אלא גם כי הבין את מידת ההשקעה של השחקנים ורצה באופן אישי לעזור להם להצליח יותר, הרבה פעמים על חשבון הזמן האישי שלו.